شبیه‌سازی و اجرای مدارهای الکتریکی مکتوب شد

کتاب «طراحی، شبیه‌سازی و اجرای مدارهای الکتریکی و الکترونیکی توسط نرم‌افزار Altium» به همراه لوح فشرده منتشر شد. این کتاب می‌تواند علاوه بر روند طراحی تا تولید بردهای مدار چاپی، مدارهای مورد نظر را شبیه‌سازی ‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «طراحی، شبیه‌سازی و اجرای مدارهای الکتریکی و الکترونیکی توسط نرم‌افزار Altium» نوشته محمد دائمی‌عطاران، محمدمهدی دائمی‌عطاران و محمدهادی دائمی‌عطاران  ویرایش و تکمیل جزوات آموزشی است که در دانشگاه تدریس شده است. این کتاب مشتمل بر مقدمه روند تولید بردهای مدار چاپی بوده و مبحث نرم‌افزار آلتیوم از مقدماتی تا پیشرفته توام با نکات کلیدی و کاربردی ذکر شده است.

طراحی، شبیه سازی، و اجرای مدارهای الکتریکی و الکترونیکی با استفاده از نرم افزار کاربردی Altium (به انضمام OrCAD)

طراحی، شبیه سازی، و اجرای مدارهای الکتریکی و الکترونیکی با استفاده از نرم افزار کاربردی Altium (به انضمام OrCAD)

کتاب حاضر در چهار بخش به مباحث چرخه تولید برد مدارچاپی، روش‌های پیشرفته طراحی، ترسیم شماتیک مداری، شبیه‌سازی مدارهای الکتریکی و الکترونیکی می‌پردازد و همچنین به کتابخانه‌ها (جستجو، ویرایش، ایجاد، به‌کارگیری) طراحی بهینه بردهای مدارچاپی و ۳D، استانداردها و مثال‌ها، نحوه تهیه مستندات پروژه و نکته‌هایی مفید و کاربردی دیگر اشاره دارد.

معرفی دستگاه‌های تولیدی برد مدارچاپی، مقایسه نرم‌افزارهای مختلف در الکترونیک و روند تولید برد مدار چاپی برگرفته از استاندارد مطالبی است که در بخش نخست کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.

قابلیت‌ها و نحوه نصب نرم‌افزار، نحوه ایجاد و ورود به محیط شماتیک و ذخیره‌سازی، ورود به محیط لایوت، طرفند‌های طراحی pcb، نکات مهم و پر کاربرد در طراحی شماتیک و لایوت، شبیه‌سازی، مهارت‌ها و طرفندهای مختلف عناوین مطالب بخش دوم کتاب را شامل می‌شوند.

مخاطبان در بخش سوم با استانداردسازی طراحی لایوت، شبیه‌سازی، ارزیابی تبحر در ترسیم مدار صرفا در محیط شماتیک و ارزیابی تبحر در طراحی برد مدارچاپی توسط یک شماتیک و جستجو در یک کتابخانه آشنا می‌شوند.

در بخش چهارم نحوه کرک کردن و راه‌اندازی نرم‌افزار، نحوه ورود به نرم‌افزار و ایجاد یک طرح جدید و آماده‌سازی برای طراحی مدارچاپی مورد بررسی قرار گرفته‌ است. سپس شبیه‌سازی با نرم‌افزار orcad نیز برای علاقه‌مندان به طور کلی آورده شده به گونه‌ای که برای شبیه‌سازی نیازی به کتاب یا منبع دیگری نباشد.

چاپ نخست کتاب «طراحی، شبیه‌سازی و اجرای مدارهای الکتریکی و الکترونیکی توسط نرم‌افزار Altium» در ۱۸۴ صفحه با شمارگان یک‌هزار‌ نسخه و به بهای ۱۳ هزار تومان از سوی انتشارات دیانت منتشر شده است.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ − ۱۸ =